روستای رکعت از نگاه گردشگر

روستای رکعت در ۱۰کیلوتری شهر دهدز واقع شده است و به دلیل وجود اسکله، محل تردد و جابجایی اهالی روستایی است که پس از آبگیری سد کارون ۳، جاده های آنها به زیر آب رفت و تنها از طریق بارج و قایق با روستاهای خود سفر می کنند.

متن و تصاویر زیر در وصف این منطقه توسط یکی گردشگران به روستای رکعت.

گاهی دلم برای روزهای شاد کودکیم تنگ می‌شود، همیشه پدر و مادرم خاطراتی از یک روستای برایمان تعریف می کردند، خاطراتی از روزهای زیبا و فراموش نشدنی در یک روستای رویایی

بالاخره، پس از چندسال پدرم ما را به مکانی حیرت آور برد جایی که روزهای کودکیش را آنجا سپری کرده بود.

روستایی زیبا که برای دیدنش لحظه شماری میکردم، رکعت(رکعت علیا، رکعت سفلی) روستایی که در منطقه کوه های منگشت و منطقه حفاظت شده شالو در حومه بخش دهدز، شهرستان ایذه واقع شده است.

درکنار رودخانه مردم زیادی منتظر بارج بودند تا به خوانه های خود در روستاهای دیگری مانند شیوند، سادات موسوی و … بروند و گردشگران زیادی از شهرهای مختلف برای دیدن این منطقه شگفت انگیز اومده بودند.

پس از چند دقیقه عبور از دریاچه سد کارون۳، به خانه باغی که رو به رودخانه بود رسیدیم، بوی شکوفه ها از چند متری خانه احساس می شد، حیاط پر بود از درختان هلو، پرتغال، نارنگی، انگور، انار و ….
شب را در یک ویلای کوچک و زیبا در گوشه باغ ساخته شده بود، سپری کردیم. دیدن کارون باشکوه از پشت پنجره چقدر زیبا و خاطره انگیز بود.

شما می توانید کوه های منگشت، بارج ها و قایق هایی که از دریاچه عبور می کنند ببینید. وای، چقدر طلوع و غروب خورشید اینجا زیباست.

منبع : عصر ایذه

درج یک دیدگاه